Okulary korekcyjne

Podstawą dobrego widzenia i komfortu jest dobór odpowiedniego rodzaju soczewek okularowych (okulary).

U nas znajdą Państwo szeroki wybór soczewek z nowoczesnymi powłokami uszlachetniającymi, takimi jak:

  • wielowarstwowe utwardzenie – powodujące większą ochronę przed zarysowaniami, dłuższą trwałość soczewek, a co z atym idzie niezmiennie długi i wysoki komfort widzenia;
  • wielowarstwowy antyrefleks – który eliminuje kłopotliwe i męczące odblaski i refleksy świetlne, a zapewnia wyraźne widzenie i idealną przejrzystość, tak ważną np. podczas prowadzenia auta, pracy w sztucznie oświetlonym pomieszczeniu czy pracy przy komputerze;
  • warstwa antystatyczna – sprawiająca, że drobinki kurzu i brudu sa odpychane od powierzchni soczewek, dzieki czemu na dłużej pozostają czyste;
  • warstwa oleofobowa – zapewnia gładka i śliską powierzchnie soczewki, przez co brud i tłuszcz nie przywierają do jej powierzchni;
    ułatwia to czyszczenie okularów i eliminuje do minimum odciski palców na soczewce;
  • warstwa hydrofobowa – dzięki niej soczewki szybciej odparowywują przy tak prozaicznych czynnościach jak przechodzenie z zimnego do ciepłego pomieszczenia, picie ciepłego napoju czy gotowanie w kuchni;
    powłoka ta sprawia również, że krople wody (np. podczas deszczu) spływają po powierzchni soczewek nie pozostawiając smug;

Wszystkie te powłoki można zastosować zarówno przy wyborze soczewek jednoogniskowych (do patrzenia na dalekie lub bliskie odległości) jak i wieloogniskowych (do patrzenia na każdą odległość).

Dla tych z Państwa, którym potrzebne są osobne okulary do bliży i osobne do dali i przeszkadza Im ciągła zmiana tych okularów, najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się okulary dwuogniskowe lub progresywne.
W zależności od indywidualnych nawyków i przyzwyczajeń oraz sposobu pracy i trybu życia, przygotowaliśmy wiele rodzajów soczewek wieloogniskowych, w zróżnicowanych przedziałach cenowych.

Posiadamy również soczewki biurowe, czyli idealne rozwiązanie dla osób, chcących osiągnąć komfortowe widzenie zarówno do odległości bliskich jak i pośrednich.
Soczewki te są niezastąpione do pracy w biurze, pracy przy komputerze oraz dla użytkowników soczewek jednoogniskowych i progresywnych, szukających optymalnych soczewek do pracy w pomieszczeniu.
Jeśli więc wykonują Państwo zawód informatyka, nauczyciela, mechanika, muzyka, księgowego, urzędnika, architekta czy stomatologa, z pewnością docenią ten produkt.
Należy bowiem pamietać o tym, że źle dobrane okulary często wymuszają nieprawidłowa postawę, np. podczas pracy przy komputerze.
Prowadzi to do wad kręgosłupa, a tym samym do napięciowych bólów głowy i szyi.

Soczewki barwione, polaryzacyjne i z fotochromem to kolejna grupa oferowanych przez nasz salon produktów.
Świetnie sprawdzają się w słoneczne dni, podczas jazdy autem czy dla osób pracujących na świeżym powietrzu lub z nadmierną wrażliwością na słońce.

Oczywiście wszystkie dostepne soczewki moga być wykonane w wyższym od standardowego indeksie, co spowoduje zredukowanie ich grubości i ciężaru.